عنوان: حضور فعال پرسنل آبفای یزد در اولین همایش مدیریت مصرف و هدررفت آب
تشریح:

دو مقاله پژوهشی با عنوان های« اثرات نصب شیرالکترونیکی و سایه بان کولر در مصرف آب » و « مدیریت فشار در شبکه توزیع روش کارآمد در جهت کاهش هدررفت واقعی » توسط همکاران آبفای یزد تدوین و در اولین همایش مدیریت مصرف و هدررفت آب ارائه شد .

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان یزد : این مقاله ها توسط سیاوش پاکدل مدیر دفتر مدیریت مصرف و کاهش آب بدون درآمد شرکت و عاطفه صحتی کارشناس مدیریت مصرف تهیه و تدوین شده است و پس از پذیرش  ، این مقالات در همایش ارائه گردیدند.

در این همایش که با حضور قائم مقام وزارت نیرو و مدیر عامل و معاون بهره برداری شرکت مهندسی آبفا ی کشور برگزار شد ، مدیر کل مدیریت مصرف ،خدمات مشترکین و کاهش آب به حساب نیامده شرکت مهندسی ،شرکت  آبفای شهری استان یزد را به عنوان یکی از شرکت های برتر در زمینه کاهش آب بدون درآمد معرفی نمود .

بیش از ۲۰۰ مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شده بود که در نهایت پس از بررسی کمیته علمی ۳۶ مقاله برای سخنرانی و ۱۲۰ مقاله نیز در قالب پوستری برای حضور در همایش پذیرفته شد. 

اولین همایش ملی مدیریت مصرف و هدر رفت آب با همکاری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و دانشگاه شهید بهشتی در محل پردیس فنی و مهندسی شهید عباسپور برگزار شد.

فایل: abfayazd_4ce91e_1514452658.gif

 


عنوان: بازدید دانشجویان بهداشت محیط از شرکت آبفای یزد
تشریح:

دانشجویان بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی یزد  با هدف آشنایی با فعالیت های شرکت آبفا و مفاهیم کاربردی آب ، از این شرکت بازدید نمودند .

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان یزد :  مدیر دفتر مدیریت مصرف و کاهش آب بدون درآمد شرکت در این بازدید ، ضمن ارائه ی مطالب در خصوص منابع آب شامل چاه ها ، مخازن ،خطوط انتقال ، شبکه توزیع و مدیریت شبکه ، مفاهیم آب بدون درآمد شامل هدررفت ظاهری  و واقعی و مصارف مجاز بدون درآمد را برای دانشجویان تشریح نمود .

سیاوش پاکدل  هم چنین تجارب به دست آمده شرکت در زمینه کاهش آب بدون درآمد را شرح و لزوم مدیریت مصرف و راه های صرفه جویی در مصرف آب را  بیان کرد .

رییس گروه نگهداری و تعمیرات شرکت نیز در این بازدید ، ضمن ارایه ی اطلاعات پایه آب و فاضلاب ، فرآیند تامین ، استحصال ، انتقال ، پمپاژ  و ذخیره و توزیع آب را تشریح نمود.

 مخلصی مفاهیم مرتبط با حوزه کاری معاونت بهره برداری در زمینه های راهبری، اپراتوری، نگهداری و تعمیرات، تولید و توزیع را بیان کرد و به تشریح روند برنامه ریزی و استقرار سیستم نگهداری و تعمیرات در تاسیسات آب با ارایه کامل فعالیت های اجرایی صورت گرفته در شرکت آب و فاضلاب یزد پرداخت.

وی هم چنین موضوع های مرتبط با فعالیت های عملیاتی بهره برداری، نگهداری، اکیپ های امداد و تعمیرات در تاسیسات و شبکه توزیع آب را تشریح کرد  .

در بخش سوم این بازید بیرجندی رییس گروه انرژی و سامانه های کنترل ،  اهمیت به کارگیری سیستم‌های تله‌متری و کنترل از راه دور (اسکادا) در بهبود بهره‌برداری از تأسیسات آب و فاضلاب ، افزایش راندمان کمی و کیفی تاسیسات بخش آب و فاضلاب و هم چنین مزایای استفاده از سامانه های اسکادا و تله متری در شبکه های آبرسانی با بهره گیری از یک سامانه ی کنترلی شامل سخت افزار و نرم افزار با قابلیت اعتماد و دقت بالا بر تمام فرآیندهای تولید، انتقال، ذخیره سازی و توزیع آب مطالبی را ارائه نمود .

 در پایان دانشجویان از مرکز پایش و راهبری آب استان بازدید نمودند .

فایل: abfayazd_0d99b1_1513587488.png

 


عنوان: نصب 10 عدد شیر گلوب در خروجی مخازن شهرستان های استان یزد
تشریح:

مدیر دفتر مدیریت مصرف و کاهش آب بدون درآمد شرکت آبفا از نصب 10 عدد شیر گلوب در خروجی مخازن شهر های مهریز (2عدد)، تفت(4 عدد) ، ابرکوه(2عدد) و بافق(2 عدد) خبر داد .

سیاوش پاکدل با اشاره به این که وجود نشت در شبکه های توزیع آب شهری غیرقابل اجتناب است اظهار داشت : امروزه کاهش نشت با استفاده از مدیریت پارامترهای هیدرولیکی از قبیل کاهش فشار یا دبی از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

پاکدل خاطرنشان کرد : با استفاده از این نوع شیرآلات که قابلیت تنظیم 0 تا  100 به صورت اتوماتیک و برنامه ریزی شده را دارند کنترل دبی شبانه امکان پذیر شده و در شب ها با کاهش دبی خروجی مخازن فشار دینامیک شبکه کاهش و در نتیجه از نشت نیز به نحو قابل ملاحظه ای کاسته می گردد.

وی افزود : با نصب این شیرآلات ، میزان آبی که در شبکه  در طول شب به صورت نشت هدر می رفته است در مخزن ذخیره شده و در روز بعد توسط شهروندان مورد استفاده قرار می گیرد .

مدیر دفتر مدیریت مصرف و کاهش آب بدون درآمد شرکت آبفا یادآور شد : با توجه به وجود تله متری در شهر مهریز و امکان تهیه برنامه ساعتی و متنوع برای شیرهای گلوب بیش ترین میزان تاثیر در کاهش هدررفت این شهر اتفاق افتاده است.

پاکدل ادامه داد : میزان آب بدون درآمد در شهر مهریز  از 29 درصد در سال 92 به 22 درصد در پایان سال 94 کاهش یافته است.  ضمن اینکه با استفاده از این شیرآلات در دو شهر مهریز و تفت  تا حد زیادی میزان کمبود آب در تابستان رفع شده است .

این شیرآلات با هزینه ای بالغ بر 2 میلیارد و 500 میلیون ریال از محل اعتبارات عمرانی و داخلی شرکت ،  خریداری و نصب شد .

فایل:

 


عنوان: کاهش 23 درصدی هزینه انرژی انتقال آب به شهرستان مهریز
تشریح:

رییس گروه انرژی تله متری و سیستم کنترل شرکت آبفای استان یزد گفت : مهندسی مجدد ایستگاه های پمپاژ خط انتقال آب به مهریز در سال گذشته ، با افزایش 24 درصدی میزان آب انتقالی به این شهرستان کاهش 23 درصدی هزینه انرژی برق را در پی داشت .

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان یزد امیر بیرجندی اظهارداشت : با  مهندسی مجدد ایستگاه های پمپاژ خط انتقال آب به مهریز و اصلاحات انجام شده بر روی پمپ ، هزینه برق انتقال آب به این شهرستان 289 میلیون ریال نسبت به سال 93 کاهش یافت .

بیرجندی افزود : در نظر داریم با تغییر توان الکترو موتورهای خط انتقال و کاهش دیماند ، در سال جاری هزینه انرژی انتقال آب را تا 36 درصد کاهش دهیم .

 

فایل:

 


عنوان: انجام بیش از 50 هزار آزمون میکروبی و شیمی فیزیک آب و فاضلاب در شرکت آبفای استان یزد
تشریح:

مدیر دفتر کنترل کیفیت و بهداشت آب شرکت آبفا گفت : طی یک سال گذشته ،  50 هزار آزمون میکروبی و شیمی فیزیک  از چاه ها ، مخازن و شبکه توزیع آب ، توسط این واحد انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان یزد ابرهیم علیدوست اظهار داشت :  انجام آزمون های میکروبی از چاه ها، مخازن و شبکه های توزیع آب به تعداد 34 هزار و 500 آزمون ، انجام آزمون های شیمی و فیزیک از چاه ها، مخازن و شبکه های توزیع آب به تعداد 15 هزار و 500 آزمون از اقدامات انجام شده توسط این آزمایشگاه می باشد .

علیدوست از دیگر فعالیت های صورت گرفته در یک سال گذشته را تجهیز و نصب سامانه گندزدایی در ابتدای خط انتقال آبرسانی به شهر بهاباد با هزینه ای بالغ بر دو میلیارد ریال ، تجهیز ، نصب و راه اندازی سامانه گندزدایی پیشرفته در مخازن موحدین و میانکوه شهرستان مهریز با هزینه ای بالغ بر سه میلیارد و 500 میلیون ریال و خرید و نصب سامانه پایش آنلاین در ورودی و خروجی تصفیه خانه فاضلاب شهر یزد عنوان کرد .

وی تمدید گواهینامه های ایزو 17025،OHSAS  و معتمد محیط زیست ، کسب موفقیت در آزمون های ptbody، بازرسی بهداشتی و نمونه برداری مشترک با مرکز بهداشت استان یزد، شروع اجرای برنامه ایمنی آب همراه با برگزاری کارگاه مورد نظر و هم چنین اجرای گام اول و دوم این برنامه، ارسال تمامی آمارهای کنترل کیفی به شرکت مهندسی و استانداری  و ایزوله سازی آزمایشگاه رفرانس یزد جهت افزایش اسکوپ میکروبی در گواهینامه 17025 را از دیگر اقدامات انجام شده معرفی کرد.

وی از فعالیت های صورت گرفته توسط ,واحد کنترل کیفیت را ساخت اتاقک کلرزنی و نصب دستگاه مربوطه در شهر یزد ، کالیبراسیون تمام تجهیزات اندازه گیری شرکت، نمونه برداری و کلرسنجی روزانه از مخازن و شبکه شهر یزد به تعداد 12 هزار و 200 آزمون و تجهیز و راه اندازی آزمایشگاه شهرستان خاتم با هزینه ای معادل 500 میلیون ریال برشمرد.

 

 

 

 

 

فایل:

 


عنوان: نصب 715 عدد شیر پدالی در 58 مدرسه ناحیه یک و دو شهر یزد
تشریح:

سیاوش پاکدل مدیر دفتر مدیریت مصرف و کاهش آب بدون درآمد با اعلام این مطلب  اظهار داشت با استفاده از اعتبارات مدیریت مصرف شرکت آب و فاضلاب استان یزد  تعداد 715 فقره شیر پدالی خریداری و در شش ماهه دوم سال 1394 به تدریج در 58 مدرسه در مقاطع مختلف پسرانه و دخترانه نواحی یک و دو آموزش شهر یزد نصب شده است . ضمن اینکه برای  تمامی شیرهای پدالی نصب شده نیز شیرهای آب موجود مدارس  با شیرهای برنجی استاندارد تعویض شده است . لازم به ذکر است نصب این شیرها با هماهنگی و تایید معاونت سلامت و تندرستی آموزش و پرورش استان انجام گرفته است .

 وی سایر مزایای استفاده از شیرهای پدالی را به شرح زیر بیان کرد .

1- عدم انتقال بیماری های واگیردار عفونی و پوستی به دلیل عدم تماس دستها با شیر
 2- جلوگیری از به هدر رفتن آب به دلیل عکس العمل آنی شیر
 3- کاهش مصرف آب و به دنبال آن کاهش هزینه آب بها برای استفاده کننده

 4- عدم نیاز به انرژی مانند برق و باطری در قیاس با شیر های الکترونیکی

 5- امکان استفاده عمومی به دلیل طراحی ساده و نصب آسان

 6- 50 %  صرفه جویی قطعی و تایید شده در مصرف آب

7- قیمت حدود  6/1 شیرهای فتوالکتریک می باشد

8- سرویس وتعمیرات بسیار ساده و کم هزینه در مدت زمان بسیار کم

 

فایل:

 


عنوان: برگزاری کارگاه آموزشی سپتا
تشریح:

کارگاه آموزشی سپتا در تاریخ 1394/10/16 با حضور معاون، مدیران و کارشناسان حوزه بهره برداری و مدیران امور و ادارات آبفای استان برگزار گردید .

این کارگاه با اهداف بازآموزی مدیران جهت کار با سامانه سپتا ، ارتباط بین وظایف دفتر بهره برداری و سامانه سپتا ، آشنایی با حجم فعالیت های کاربران سپتا در شهرها ، آموزش روش کار با داشبورد و تهیه گزارشات مدیریتی تشکیل شد .

همچنین در این کارگاه مدیران و کارشناسان با بخش های مختلف سامانه در ورود اطلاعات دوره ای (داده های روزانه ، عملکرد پروژه و فعالیت ، تدوین بودجه)، فرم های ثبتی (فرم های حوادث شبکه و ... تعمیرات تاسیسات)، اطلاعات ثابت و ... آشنا گردیدند .

در پایان این کارگاه گزارشات موجود در سامانه در موضوعات مختلف تولید، تعمیرات ، حوادث شبکه، نیروی انسانی، اطلاعات ثابت و... تهیه و در خصوص نحوه ایجاد نماها و جداول در داشبورد توضیحات کامل توسط راهبر سامانه سپتا در آبفای استان ارایه شد .

فایل:

 


عنوان: برنامه ریزی جهت شستشوی مخازن ذخیره آب شرب در شهرهای تابعه استان
تشریح:

برنامه ریزی جهت شستشوی مخازن ذخیره آب شرب در شهرهای تابعه استان طبق مفاد دستورالعمل شستشوی مخازن ابلاغی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور

تعداد مخازن : 70 عدد

حجم کل مخازن : 214450 مترمکعب

نحوه انجام : امانی و پیمانی

زمان اجرا : از اواسط آذر ماه سال جاری تا اوایل اردیبهشت ماه سال 1395

در شهرهای : ابرکوه،اردکان،اشکذر،بافق،بهاباد،تفت،زارچ،مروست،مهریز،میبد،نیر،هرات،یزد

فایل:

 


عنوان: حفر یک حلقه چاه در شهر میبد
تشریح:

مشخصات چاه به شرح زیر می باشد :

نام چاه : چاه شماره 9 میبد

1.عمق حفاری  : 137 متر

2.روش حفاری : روتاری

3.جنس و قطرلوله جدار : فولادی - 14 اینچ

4.مدت اجرای پروژه : 135 روز

5.تاریخ اتمام حفاری : 1394/09/25

6.مبلغ قرارداد : 1199 میلیون ریال

7.محل تامین اعتبار : داخلی

8.دستگاه نظارت : معاونت بهره برداری

9.پیش بینی آب قابل استحصال بر اساس نتایج آزمایش پمپاژ : 35 لیتر در ثانیه

فایل:

 


عنوان: انعقاد شش قرارداد برون سپاری در شرکت آبفای یزد
تشریح:

از ابتدای سال جاری تاکنون شش قرارداد برون سپاری عملیات فنی مربوط به شبکه  ، انشعابات ،منابع تامین وخطوط انتقال آب بین شرکت آبفای یزد با بخش خصوصی منعقد شد .

به گزارش دفتر بهره برداری از تاسیسات آب  : این قراردادها با موضوعات رفع حوادث واتفاقات آب ، انجام امور فنی مربوط به شبکه وانشعابات آب ، انجام امور نگهداری وتعمیرات تاسیسات آب ، راهبری وسرکشی تاسیسات ، امور نظارت ، خدمات کارشناسی و اپراتوری مرکز پیام منعقد شد .

این قرار دادها در شهرهای ابرکوه ، اردکان ، تفت ، میبد ، زارچ  و مروست با مبلغ 14 میلیارد ریال از محل اعتبارات داخلی منعقد گردید .

 

فایل:

 


عنوان: برگزاری اولین دوره آموزشی آب شیرین کن های اسمز معکوس(R.O) در شرکت آبفای یزد
تشریح:

اولین دوره آموزشی مبانی، بهره برداری و نگهداری آب شیرین کن های اسمز معکوس(R.O) در سالن اجتماعات شرکت آب و فاضلاب استان یزد برگزار شد .

به گزارش دفتر بهره برداری از تاسیسات آب : این دوره سه روزه با حضور جمعی از مدیران ، کارشناسان و بهره برداران سیستم های آب شیرین کن در حوزه بهره برداری ستاد یزد ، اردکان ، بافق ، بهاباد ، میبد و تفت برگزار شد.

در پایان این دوره از تاسیسات آب شیرین کن بازدید بعمل آمد و آموزش های عملی در خصوص راه اندازی و بهره برداری آب شیرین کن ها ارایه شد .

شرکت آبفای یزد در حال حاضر مجهز به 11 آب شیرین کن در حال بهره برداری و آماده به کار برای مواقع بحران می باشد.

 

فایل:

 


عنوان: توسط دفتر بهره برداری آبفای یزد بیش از پنج هزار مورد امداد و حوادث آب در سامانه سپتا ثبت و کنترل شد
تشریح:

با توجه به راه اندازی سامانه یکپارچه مدیریت اطلاعات شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و اجرایی شدن فرآیند ثبت اطلاعات حوادث خطوط انتقال ، شبکه و انشعابات آب در سامانه سپتا ، در هفت ماه نخست سال جاری اطلاعات پنج هزار و 250 مورد امداد و حوادث ، توسط دفتر بهره برداری از تاسیسات آب و با همکاری کاربران سامانه در 12 شهر استان در  این سامانه ثبت شد.

به گزارش دفتر بهره برداری از تاسیسات آب : اطلاعات هر حادثه شامل نحوه دریافت خبر حادثه، محل وقوع حادثه ، شرح مختصر حادثه، تاریخ و ساعت ابلاغ به اکیپ، تاریخ و ساعت رسیدن اکیپ، زمان شروع کار و پایان کار ، سایز و جنس ، محیط حادثه ، شرح عملیات اکیپ تعمیرات ، عملیات انجام شده، قطعات مصرفی ماشین آلات ، ابزار آلات و تجهیزات، هزینه قطعات مصرفی، ماشین آلات و نیروی انسانی و .. می باشد .

هدف از ثبت اطلاعات امداد و حوادث انجام تجزیه و تحلیل های فنی و اقتصادی ،  کنترل عملکرد پیمانکاران و پرسنل واحد های اتفاقات در شهرها و بهره گیری در نحوه اصلاح شبکه و ... می باشد .

در هفت ماهه سال جاری ، تعداد 20 مورد  امداد و حادثه در محدوده خطوط انتقال ، 922 مورد در محدوده شبکه توزیع  و چهار هزار و 305 مورد در محدوده انشعابات مشترکین آب در سامانه پایش تاسیسات آب ثبت و مورد اصلاح و بازنگری قرار گرفته است .

هم چنین در این مدت تعداد 45 مورد تعمیرات در سامانه پایش تاسیسات آب (سپتا) ثبت و مورد اصلاح بازنگری قرار گرفته است .

از تعمیرات صورت گرفته 80 درصد مربوط به رسته برق و 20 درصد مربوط به رسته مکانیک می باشد .

 

با توجه به راه اندازی سامانه یکپارچه مدیریت اطلاعات شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و اجرایی شدن فرآیند ثبت اطلاعات حوادث خطوط انتقال ، شبکه و انشعابات آب در سامانه سپتا ، در هفت ماه نخست سال جاری اطلاعات پنج هزار و 250 مورد امداد و حوادث ، توسط دفتر بهره برداری از تاسیسات آب و با همکاری کاربران سامانه در 12 شهر استان در  این سامانه ثبت شد.

به گزارش دفتر بهره برداری از تاسیسات آب : اطلاعات هر حادثه شامل نحوه دریافت خبر حادثه، محل وقوع حادثه ، شرح مختصر حادثه، تاریخ و ساعت ابلاغ به اکیپ، تاریخ و ساعت رسیدن اکیپ، زمان شروع کار و پایان کار ، سایز و جنس ، محیط حادثه ، شرح عملیات اکیپ تعمیرات ، عملیات انجام شده، قطعات مصرفی ماشین آلات ، ابزار آلات و تجهیزات، هزینه قطعات مصرفی، ماشین آلات و نیروی انسانی و .. می باشد .

هدف از ثبت اطلاعات امداد و حوادث انجام تجزیه و تحلیل های فنی و اقتصادی ،  کنترل عملکرد پیمانکاران و پرسنل واحد های اتفاقات در شهرها و بهره گیری در نحوه اصلاح شبکه و ... می باشد .

در هفت ماهه سال جاری ، تعداد 20 مورد  امداد و حادثه در محدوده خطوط انتقال ، 922 مورد در محدوده شبکه توزیع  و چهار هزار و 305 مورد در محدوده انشعابات مشترکین آب در سامانه پایش تاسیسات آب ثبت و مورد اصلاح و بازنگری قرار گرفته است .

هم چنین در این مدت تعداد 45 مورد تعمیرات در سامانه پایش تاسیسات آب (سپتا) ثبت و مورد اصلاح بازنگری قرار گرفته است .

از تعمیرات صورت گرفته 80 درصد مربوط به رسته برق و 20 درصد مربوط به رسته مکانیک می باشد .

 

 

فایل:

 


عنوان: تایید مستندات آزمایشگاه مرکزی آبفای یزد توسط شرکت مهندسی آبفای کشور
تشریح:

در راستای ارزیابی آزمایشگاه های مرکزی توسط شرکت مهندسی آبفای کشور ، تمامی مدارک و مستندات آزمایشگاه مرکزی کنترل کیفیت و بهداشت شرکت آبفای استان یزد توسط ممیزین آبفای کشور مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت .

به گزارش روابط عمومی این شرکت مدیر کنترل کیفیت و بهداشت آبفای استان یزد گفت : با توجه به این که آزمایشگاه مرکزی شرکت در سال 92 گواهینامه   ISO17025را از اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی دریافت نمود مدرک و مستندات آزمایشگاه شیمی و فیزیک توسط شرکت مهندسی آبفای کشور مورد بررسی و تایید قرار گرفت .

ابراهیم علیدوست خاطر نشان کرد : با اجرای تمهیدات لازم تا پایان سال جاری آزمون های میکروبی و آزمایشات اصلی شیمی و فیزیک به دامنه گواهینامه مذکور اضافه خواهد شد .

فایل:

 


عنوان: هفت شهرستان استان یزد به دستگاه پیشرفته نشت یابی مجهز شد
تشریح:

مدیر دفتر مدیریت مصرف و کاهش آب بدون درآمد شرکت آبفا استان یزد گفت : شهرهای یزد ، ابرکوه ، اردکان ، بافق، تفت، مهریز و میبد به دستگاه های پیشرفته نشت یابی مجهز شدند .

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان یزد سیاوش پاکدل یکی از مهمترین عوامل در میزان هدررفت آب را وجود نشت های نامرئی داخل شبکه برشمرد و افزود : شناسایی محل دقیق نشت فقط با استفاده از دستگاه های نشت یاب امکان پذیر است .

پاکدل اظهار داشت : از ابتدای سال جاری 160 کیلومتر نشت یابی در شبکه های فرسوده شهرهای تفت ، مهریز و میبد انجام و با کشف 15 فقره نشت و مرمت آن ها از هدرروی هفت لیتر بر ثانیه آب در استان کم آب یزد جلوگیری شد .

وی خاطر نشان کرد :  با توجه به اهمیت موضوع  و با استفاده از اعتبارات کاهش هدررفت شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور نسبت به خرید تجهیزات پیشرفته نشت یابی اقدام و کلاس آموزشی کار با دستگاه در شهریور ماه در ستاد شرکت آبفای استان یزد برگزار گردید .

 وی ادامه داد : در رور اول کارگاه ، آموزش ها به صورت تئوری و در روز  دوم اکیپ های نشت یابی ادارات مختلف استان به صورت عملی نسبت به  نشت یابی از یکی از خطوط آبرسان در حاشیه شهر یزد پرداختند و آموزش نشت یابی از انشعابات و نیز آشنایی با صدای نشت نیز انجام پذیرفت .

 شرکت آب و فاضلاب استان یزد در چند سال اخیر با توجه ویژه به بحث کاهش هدررفت آب و انجام پروژه های متعدد در زمینه هدررفت واقعی و ظاهری همواره کم ترین میزان هدررفت آب بدون درآمد را در بین شرکت های آبفای کشور داشته که این عدد در پایان سال 1393  ، 18.15 درصد بوده است .

فایل:

 


عنوان: برگزاری چهارمین دوره آموزشی سامانه پایش تاسیسات آب در شرکت آبفای یزد
تشریح:

با توجه به ضرورت بازآموزی مباحث مرتبط با سامانه پایش تاسیسات آب ( سپتا ) چهارمین دوره آموزشی با محوریت مباحث نگهداری و تعمیرات در شرکت آب و فاضلاب استان یزد برگزار گردید .

به گزارش دفتر بهره برداری از تاسیسات آب  شرکت ، این دوره آموزشی با حضور کاربران سامانه سپتا و نمایندگان پیمانکاران اتفاقات برگزار گردید .

کارشناس مسئول بهره برداری از تاسیسات آب شرکت آبفا در ابتدای این دوره  نقش سامانه سپتا در سیستمی نمودن برنامه های عملیاتی دفتر بهره برداری شامل : مدیریت تولید و توزیع آب، اپراتوری تجهیزات و تاسیسات،راهبری فرایند های آب، مدیریت نگهداری و تعمیرات ، تدوین بودجه و ارزیابی عملکرد در اجرای پروژه ها و فعالیت های بهره برداری را تشریح کرد .

داود مخلصی در ادامه به صورت عملی در خصوص نحوه ثبت اطلاعات اتفاقات شبکه و تعمیرات تاسیسات ، بارگذاری فرایند های روزانه تولید ، ثبت عملکرد ، تهیه گزارشات و ... آموزش های لازم را ارایه نمود 

فایل:

 


عنوان: تایید گواهینامه آزمایشگاه شرکت آبفای یزد ISO/IEC17025
تشریح:

 ممیزی مراقبتی سیستم مدیریت کیفیت آزمایشگاه شرکت آب و فاضلاب استان یزد توسط تیم ممیزی نهاد اعتبار دهی پارسیان برگزار و برقراری این استاندارد مورد تایید قرار گرفت .

به گزارش روابط عمومی این شرکت ابراهیم علیدوست مدیر کنترل کیفیت و بهداشت آب و فاضلاب گفت : ممیزین نهاد اعتبار دهی پارسیان با حضور در آزمایشگاه ،کیفیت عملکرد را  مورد بررسی قرار داده و گواهینامه ISO/IEC17025 را تایید نمودند .

 علیدوست خاطرنشان کرد : استاندارد بین المللی ISO/IEC17025 شامل الزاماتی است که کاربرد آن ها دستیابی به استاندارد را تضمین می کند هم چنین شامل الزامات عمومی برای تعیین صلاحیت آزمون ها و کالیبراسیون در آزمایشگاه می باشد .

وی اظهارداشت : هدف از به کارگیری این استاندارد ساماندهی فعالیت های آزمایشگاه و تضمین کیفیت آزمایش های صورت گرفته می باشد .

وی افزود : در حال حاضر دامنه کاربرد این استاندارد آزمون های فیزیکو شیمیایی آب می باشد .

 

 

فایل:

 


عنوان: عملکرد دفتر بهره برداری از تاسیسات آب در سال 94
تشریح:

حفر یک حلقه چاه در شهر مروست

نام چاه : چاه جابجایی شماره 2 مروست (چاه 4 نفس القریه)

مشخصات چاه به شرح زیر می باشد :

 1. عمق حفاری : 120 متر
 2. روش حفاری : روتاری
 3. جنس و قطر لوله جدار : لوله جدار فولادی به ضخامت 6 میلی متر و قطر 12 اینچ
 4. مدت اجرای پروژه : 43 روز
 5. تاریخ اتمام حفاری : 94/06/11
 6. مبلغ قرارداد : 665 میلیون ریال
 7. محل تامین اعتبار : منابع داخلی
 8. دستگاه نظارت : معاونت بهره برداری
 9. پیش بینی آب قابل استحصال براساس نتایج آزمایش پمپاژ : 30 لیتر در ثانیه

 

     

 

حفر یک حلقه چاه در شهر تفت

نام چاه : چاه جابجایی شماره 5 تفت (چاه 6 میرسیدمحمد)

مشخصات چاه به شرح زیر می باشد :

 1. عمق حفاری : 140 متر
 2. روش حفاری : ضربه ای - چکشی
 3. جنس و قطر لوله جدار : لوله جدار فولادی به ضخامت 6 میلی متر و قطر 14 اینچ
 4. مدت اجرای پروژه : 2 ماه
 5. تاریخ اتمام حفاری : 94/02/05
 6. مبلغ قرارداد : 1695میلیون ریال
 7. محل تامین اعتبار : منابع داخلی
 8. دستگاه نظارت : معاونت بهره برداری
 9. پیش بینی آب قابل استحصال براساس نتایج آزمایش پمپاژ : 8 لیتر در ثانیه

 

 حفر یک حلقه چاه در شهر تفت

  نام چاه : چاه جابجایی شماره 6  تفت (چاه 7 میرسیدمحمد)

مشخصات چاه به شرح زیر می باشد :

 1. عمق حفاری : 30/117 متر
 2. روش حفاری : ضربه ای - سنگین
 3. جنس و قطر لوله جدار : لوله جدار فولادی به قطر 12 اینچ به ضخامت 6 میلی متر
 4. مدت اجرای پروژه : 6 ماه
 5. تاریخ اتمام حفاری : 94/02/09
 6. مبلغ قرارداد : 1058 میلیون ریال
 7. محل تامین اعتبار : منابع داخلی
 8. دستگاه نظارت : معاونت بهره برداری
 9. دبی قابل استحصال : 5 لیتر در ثانیه

 

 لایروبی یک حلقه چاه در شهر تفت

نام چاه : چاه شماره 8 تفت (چاه 1 سلطان آباد تفت)

مشخصات چاه به شرح زیر می باشد :

 1. عمق لایروبی : 85 متر
 2. مدت اجرای پروژه : 5 روز
 3. تاریخ اتمام لایروبی : 94/04/05
 4. مبلغ قرارداد : 120 میلیون ریال
 5. محل تامین اعتبار : منابع داخلی
 6. دستگاه نظارت : معاونت بهره برداری
 7. پیش بینی آب قابل استحصال : 10 لیتر در ثانیه

کف شکنی چاه در شهر بهاباد

نام چاه : چاه شماره 3 بهاباد

مشخصات چاه به شرح زیر می باشد :

 1. عمق کف شکنی : 66 متر
 2. روش کف شکنی : ضربه ای
 3. جنس و قطر لوله جدار نصب شده : لوله جدار فولادی به ضخامت 6 میلی متر و قطر 10 اینچ
 4. مدت اجرای پروژه : 20 روز
 5. تاریخ اتمام عملیات کف شکنی : 12/03/94
 6. مبلغ قرارداد : 240 میلیون ریال
 7. محل تامین اعتبار : منابع داخلی
 8. دستگاه نظارت : معاونت بهره برداری
 9. دبی قابل استحصال پس از کف شکنی : 30 لیتر بر ثانیه

 

 

فایل: